До міжнародного дня передчасно народжених немовлят УПЦ передала «ОХМАТДИТу» вартісне комп’ютерне медичне обладнання

     15 листопада 2019 року за запрошенням адміністрації НДСЛ «ОХМАТДИТ» МОЗ України у відділенні інтенсивного виходжування глибоко недоношених дітей відбулась офіційна передача придбаного в результаті п’ятої щорічної акції «Мати життя: від Богородиці передчасно народженим немовлятам» комп’ютерне медобладнання, вартістю у 55 тисяч гривень, представниками УПЦ відділенню лікарні.

На зустрічі були присутні завідуюча відділенням інтенсивного виходжування глибоко недоношених дітей заслужений лікар України Орлова Тетяна Олександрівна, завідуюча «Кабінету комплексного нейромоніторингу з дитячою лабораторією сну» інтенсивного виходжування глибоко недоношених дітей Костюкова Дарія Миколаївна. УПЦ представляли Преосвященніший Сильвестр, єпископ Білогородський, керуючий Південно-Східним київським вікаріатством, настоятель храму Єрусалимської ікони Божої Матері протоієрей Димитрій Гарчук та настоятель Храму Всіх Святих протоієрей Олександр Барібан.
   За труди на благо Святої Церкви та порятунок невинних дитячих життів лікарі були удостоєні орденів святителя Луки Кримського,які з благословіння Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія вручив Преосвященніший єпископ Сильвестр.
Благодійна акція «Мати життя: від Богородиці передчасно народженим немовлятам», в результаті якої було придбано комп’ютерне медичне обладнання вартістю у 55.000 гривень, а саме —програмно-апаратний комплекс серії BRAINTEST-24, проходила з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія в період з 9 вересня до 8 листопада до 10-го Міжнародного дня передчасно народжених дітей, що відзначається світовою спільнотою 17 листопада.
   Передчасно народжені діти потребують постійного моніторингу життєво важливих функцій організму. У відділенні інтенсивного виходжування глибоко недоношених дітей Національної спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ» МОЗ України завдяки благодійній акції, яка стала результатом паралельної донаторської доплмоги лікарні від двох столичних парафій та БФ «СВІЧАДО» відтепер діятиме передова сучасна діагностична технологія для лікування критично хворих немовлят, вага яких може бути менше 1 кг.
   Організаторами акції виступили дві столичні парафії Храм Єрусалимської ікони Божої Матері Голосіївського благочиння Південно-Східного Київського вікаріатства та Храм Всіх Святих Кладовищенського благочиння Північного Київського вікаріатства. Свою посильну благодійну допомогу діткам парафіяни залишили в окремих скриньках для пожертв у згаданих храмах та перераховували на спеціальний рахунок, відкритий для проведення благодійної акції.
   Також у період проведення акції в Храмі Всіх Святих відбулася благодійна ярмарка дітей недільної школи парафії, а в Храмі Єрусалимської ікони Божої Матері проводилось благодійна акція з метою привернути увагу до питань екології та порятунку дитячих життів. В церковній лавці можна було придбати екосумки, кошти від продажу яких повністю перераховувались на рахунок для закупівлі обладнання для лікарні «ОХМАТДИТ».

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ.

    17 листопада в світі відзначається Міжнародний день передчасно народженої дитини. Він був заснований у 2009 році за ініціативою Європейського фонду по догляду за новонародженими дітьми.
   За рекомендаціями ВООЗ, недоношеною вважають дитину, яка народилася передчасно, тобто у разі терміну вагітності менше ніж 37 повних тижнів (258 днів і менше), рахуючи від першого дня останньої менструації. Недоношені діти звичайно належать до так званої категорії немовлят із малою масою тіла під час народження (менше ніж 2500 г). Для передчасно народжених дітей характерною є функціональна незрілість центральної нервової системи, терморегуляції, органів дихання, травлення, кровообігу, кровотворення, імунної системи. Це пояснюється випаданням того терміну вагітності, під час якого відбувається тренування цих систем, що забезпечують пристосування дитини до нових для неї умов позаутробного існування.

   Щорічно на планеті близько 15 мільйонів дітей народжуються недоношеними, тобто в середньому це кожна 10-та дитина з народжуваних. Більше одного мільйона з цих дітей вмирають невдовзі після народження, а багато хто страждає від різних видів фізичної та неврологічної інвалідності або відчувають проблеми в навчанні. За статистикою, передчасні пологи є причиною майже половини всіх випадків смертей новонароджених дітей в світі.
   Останнім часом відзначається стабільне зростання народження дітей раніше від належного терміну. Щорічно в нашій країні народжується близько 500 000 тис. дітей, 24 000 тис. з них з’являються на світ раніше визначеного терміну. Зокрема, у Миколаївській області щорічно народжується понад 500 таких немовлят. Як відомо, всі новонароджені діти вразливі, але передчасно народжені – особливо, а проблема передчасних пологів залишається однією з основних проблем. Для виходжування дітей, які отримали життя в результаті таких пологів, потрібно найбільш високотехнологічний інтенсивний догляд, завдяки чому смертність недоношених дітей зменшилася в 3-4 рази, і значно зросла виживаність глибоко недоношених дітей – з масою тіла до 1 кілограма. У Миколаївській області допомога таким дітям надається у відділенні інтенсивної терапії новонароджених та педіатричному відділенні новонароджених та недоношених дітей Обласної дитячої клінічної лікарні. Але проблема не лише в медичній складовій даного життєвого питання…
   Адже народження недоношеної дитини – це і серйозний стрес для батьків, які потребують не тільки в якісному лікуванні їх малюків і матеріальній підтримці, але й психологічної допомоги. А знання про те, що недоношеність – не вирок, і що величезна кількість недоношених новонароджених виросли не тільки здоровими і повноцінними, але й видатними людьми, дуже важливі. Багато видатних людей народилися недоношеними і добилися неймовірних успіхів, стали всесвітньо відомими геніями, серед них – Наполеон Бонапарт, Ісаак Ньютон, Альберт Ейнштейн та інші. В Миколаївській області вага найменшої дівчинки , яка була виходжена у обласній дитячій клінічній лікарні 672 гр. Зараз дівчинці, з гордим ім’ям Ніка – 5 років і вона повністю здорова.
   Ідея запровадження Дня передчасно народженої дитини полягає у можливості публічно і широко заявити про існуючу проблему в суспільстві, про необхідність вирішення нагальних завдань, з якими стикаються лікарі та сім’ї з недоношеними дітьми, допомогти знайти їм підтримку і розуміння. Адже недоношеність – проблема, з якою сім’ї та суспільство стикаються незалежно від добробуту і рівня розвитку.
Вперше святкування Міжнародного дня передчасно народженої дитини відбулося в 2009 році – в цей день у Відні на площі Святого Михайла професори університетської клініки Арнольд Поллак і Ангеліка Бергер запустили в небо одночасно 500 білих куль – відповідно до кількості недоношених дітей, які народилися у Відні протягом року. У 2010 році цей день був широко відсвятковано вже в 12 європейських країнах.
Фіолетовий колір найчастіше використовують для позначення проблеми недоношених дітей. В цей день архітектурні споруди всього світу підсвічують фіолетовим кольором. Акцію проводили з Ніагарським водоспадом, будівлею Емпайр-Стейт-Білдінг у Нью-Йорку та Босфорським мостом у Стамбулі.

 

This slideshow requires JavaScript.

Просмотры (147)